Hydroponická laboratoř na škole

01.03.2024

Hydroponická laboratoř v ZŠ Pouchov

Pro další zkvalitnění výuky si na začátku školního roku 2023/24 pořídila naše škola novou výukovou pomůcku - hydroponickou laboratoř. Co je to hydroponie? Jednoduše řečeno  se jedná o moderní a čisté pěstování rostlin bez půdy v živném roztoku. V našem případě se jedná o konstrukci se čtyřmi patry (viz. obrázek). Každé patro je vybaveno korýtkem, kterým protéká voda obohacená o rozpuštěné hnojivo. Voda je do horního patra dopravována pomocí čerpadla, nicméně dolů již stéká samospádem. Rostliny jsou pěstovány v košíčcích, hydroponická laboratoř má kapacitu až 100 košíčků. Laboratoř také simuluje denní rytmus, tedy střídání světla a tmy. Při zkušebním provozu jsme si ověřili, že hydroponicky lze pěstovat téměř veškerou zeleninu a bylinky (saláty, čekanku, papriky, petržel, mátu, bazalku, … atd.), nebo květiny . Výhodou hydroponického pěstování je také urychlení růstu (viz. obrázek, růst čekanky – výsledek od zasazení do 4 dnů). V současné době zkoušíme rajčata. 

Využití této hydroponické laboratoře je široké, např. v hodinách přírodopisu nebo pracovní činnosti – kromě ukázky moderního pěstování rostlin  lze ukázat např. klíčení semen, růst kořenů a stonků, rozdíl mezi děložními a asimilačními lístky, lze si předpěstovat zeleninu pro zasazení do záhonu a  mnoho dalších poznatků z oblasti botaniky.

$$popis$$

Dokumenty ke stažení

Kontakty

Kancelář školy
495 212 121

Ředitel školy
495 220 129

Školní jídelna
495 214 651

Všechny kontakty

Rychlé odkazy

Úvodní strana
O naší škole
Úřední deska
Kalendář akcí
Třídy
Jídelníček
Družina

Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 188

Adresa

ZŠ Hradec Králové - Pouchov
K Sokolovně 452
503 41 Hradec Králové

IČO: 62693123

ID datové schránky: mqsmmmu

Zobrazit mapu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.