HRNÍČKOVÁ BURZA

Dětská hrníčková burza se uskutečnila ve čtvrtek 18.1.2024 .

V tomto projektu jsme se dozvěděli něco z historie hrnečků, k čemu slouží  -  nádoba na pití rozličných nápojů ( čaj, káva, horká čokoláda, kakao, mléko aj.), z jakých materiálů se hrnečky vyrábějí - ze skla, keramiky, porcelánu, kovu, ale i z drahých kovů, například ze stříbra.

Poutač na naši akci nám nakreslila spolužačka Anička,  všichni jsme si založili portfolia a hlavně jsme si přinesli hrnečky.
Vždyť v každé domácnosti stojí  nějaký osamělý hrneček, který se málo používá, tak proč ho neposlat dál a udělat tak radost někomu jinému.
Burza měla svá přísná  pravidla a kritéria, ke stvrzení výměny bylo nezbytně nutné i prkénko a palička a také fotograf.

Z fotografií dětí poznáte napětí, radost, ale i malé zklamání, když "boj" o vytoužený hrneček nedopadl.
Takový už  je zákon nabídky a poptávky, to se zatím zábavnou formou učíme .

L.Břeňová
19.1.2024