BRAMBORIÁDA - aneb jak jsme vážili brambory

22.10.2023

Z Jižní Ameriky, přes Španělsko, Německo - Braniborsko (odtud také název brambory) do Čech - dlouhá byla jejich cesta staletími po moři i po souši, než se dostaly brambory na náš stůl!
V našem projektu jsme si povídali o historii brambor, dozvěděli jsme se, že 19.srpen je DNEM BRAMBOR. Přečetli jsme si pohádku "Škubánek" a už víme, co to škubánek je.
Na mapě jsme objevili obec jménem BRAMBORY  - nevěříte? Opravdu, leží blízko Kutné Hory.
Do družiny jsme si přinesli brambory, které jsme vážili, porovnávali, objevovali v nich zajímavé tvary - 🥔🥔, 🐌, 💛, 🦢, 😆, 🌵, 🐦, kuželky, flakónek na parfém a jiné .
NEJVĚTŠÍ BRAMBORA VÁŽILA 632g,
nejmenší se nedala ani zvážit !
Také spousta receptů na bramborové mňamky se nám sešla.

K vítězům projektu putovaly odměny. Každý, kdo se zúčastnil, dostal diplom a ochutnávku brambůrek 😋.

HK, říjen 2023
L.Břeňová