DEN MALOVÁNÍ MANDAL

Týden mandal -  20.9. - 24.9.  -  všechna oddělení školní družiny

Na 20.září připadl v kalendáři  "DEN MALOVÁNÍ MANDAL"

Jeden den nám na mandaly nestačil, ani do jednoho týdne se naše plánované aktivity nevešly...ale pěkně od začátku.

MANDALA = magický kruh, který ve své podstatě představuje vesmír.

Celičký týden nás ve družince provázely mandaly, seznámili jsme se s jejich historií, s jejich významem a použitím, s významem použití jednotlivých barev při jejich tvorbě. Prohlubovali jsme spolupráci ve dvojicích a skupinách, trénovali jsme trpělivost, pečlivost a přesnost.Vnímali jsme naše zklidnění při kresbě mandal podle papírových předloh, radovali jsme se při tvorbě mandal z přírodnin . Největší radost byla při zhotovování mandal na trička pomocí barev a šablon.

Hravost, lehkost, barevnost a rytmizace se třídaly s báječnou atmosférou a energií, která prostoupila naši družinku.

Určitě se k mandalám ještě někdy vrátíme.

Libuše Břeňová