Jste zde: Škola > Informace pro rodiče > Zájezd do zábavního parku

Zájezd do zábavního parku

30.05. 2019

Zájezd do zábavního parku Energylandia

V sobotu 25. května pořádala naše škola za finanční podpory Magistrátu města Hradce Králové zájezd pro žáky a jejich rodinné příslušníky do polského zábavního parku Energylandia.

Možnost, že bude špatné počasí, si žádný z účastníků vůbec nepřipustil. Hodně z nás už v ranních hodinách dorazilo k autobusu pouze v „kraťasech“. Vyplatilo se! Celý den se na nás usmívalo sluníčko, které svými paprsky sušilo naše neustále mokré oblečení. Někdo dokonce oblékl i plavky a zaplaval si v bazénu.

Park doslova svítil čistotou a novotou. U atrakcí byly pouze minimální fronty. Největší z nich si museli vystát odvážlivci, kteří si vybrali černou horskou dráhu. Všichni pak tvrdili, že se čekání vyplatilo. U každé atrakce polští zaměstnanci bedlivě dohlíželi na bezpečnost účastníků.

V Energylandii jsme navštívili velké množství atrakcí – horské dráhy, 7D kino, řetízkový kolotoč a mnohé další. Rodinný park se pyšní největší vodní atrakcí v Evropě. Energylandia je otevřená od roku 2014, avšak nové atrakce stále přibývají. Letošní novinkou je největší horská dráha v Evropě s názvem Hyperion. Její nejvyšší bod se tyčí ve výšce 77m a rychlost jízdy se pohybuje kolem 140km/h.

Místo jsme opouštěli plni zážitků až po uzavření atrakcí, tj. v 18 : 00 hod. Rozhodně se sem ještě vrátíme!