Jste zde: Škola > Informace pro rodiče > Projektový den - Vánoční ladění

21.12. 2018

Projektový den – Vánoční ladění

čtvrtek 20. 12. 2018

Jako každoročně i v letošním roce proběhl na naší škole Projektový den – Vánoční ladění. Ochotní vyučující si připravili pro své žáky 11 vánočních dílen. Vyrábění předcházela i domácí příprava učitelů, neboť si nejdříve sami doma zkusili výrobek zhotovit.

Každý žák se zapsal na dvě dílny. První skončila v deset hodin, druhá pokračovala po půlhodinové pauze na svačinu. Na oběd se odcházelo postupně po ročnících od 12 : 40 hod.

U paní učitelky Podrazilové děti zdobily tašky vánočními motivy. Velmi dojemné byly nápisy na taškách – pro rodiče, mamince, mám tě rád, mami.

Stromečky ze skořice a roztomilé sněhuláky z bambule tvořily děti s panem učitelem Rydlem v nově zrekonstruovaných dílnách.

Dekupáž květináčů si pro děti poctivě připravila paní učitelka Zemanová. Většina dětí zdobila květináče vánočně, Žofka Dusová už jarními motivy a Ion Savin dokonce motivem kola. Když dětem zbyla chvilka, zkrášlovaly pomeranč.

Vonný pomander z citrusového ovoce zhotovovala s dětmi paní učitelka Volencová.

Paní učitelka Čtvrtečková barvila s žáky květináče na bílo. Na zaschlý povrch se pak nakreslily oči, nos a pusa a už se na žáky usmíval rozkošný sněhulák. Dovnitř posadili sáček se sladkostmi. Na závěr děti podle své fantazie zdobily dřívka od nanuků.

Paní učitelka Janků měla připravenou výrobu půvabných kamenných kaktusů. Květináče se sukulenty děti zabalily do celofánových sáčků, které zkrášlily papírovým vánočním stromečkem.

Pan učitel Beneš s dětmi zdobil polystyrenové koule. Děti na ně s pomocí tavné pistole lepily různé přízdoby – kaštany, ořechy, pistácie, sušené ovoce, mašle.

Paní učitelka Potůčková připravovala v kuchyňce pečený čaj. Jeho vůně se linula celým přízemím školy.

Lapače snů se vyráběly v dílně u paní učitelky Šiklové. Všichni zúčastnění mají tak zaručen klidný spánek.

Výrobu vánoční ozdoby si pro žáky nachystala paní učitelka Chocová. Na stromečku se bude jistě hezky vyjímat.

Pro zútulnění našich domovů vytvářela s dětmi romantické svícínky paní učitelka Míšková.

Atmosféru celého dne umocňoval téměř po celý den pohled z okna. Všichni bychom si moc přáli, aby nám padající sníh vydržel alespoň do Vánoc.

Všem hezké svátky!

(Gabriela Kocková)